Основними науковим напрямками роботи викладачів кафедри є гастроентерологія і пульмонологія.
Наукова робота викладачів кафедри клінічної фармації присвячена актуальним проблемам внутрішніх захворювань. Проведені на кафедрі дослідження в галузі гастроентерології дозволили встановити клініко-патогенетичні особливості портальної гіпертензії і ендогенної інтоксикації у хворих на алкогольний цироз печінки та розробити методику застосування лізиноприлу і мебікару для лікування цього захворювання. Також були вивчені поширеність, клінічні прояви та особливості перебігу гастропатій у хворих, які лікувалися з приводу різних захворювань в умовах терапевтичного відділення багатопрофільного стаціонару. Була проаналізована реальна практика застосування медичних діагностично-лікувальних технологій у цих пацієнтів і обґрунтована доцільність застосування тіотриазоліну і квамателу у комплексній терапії гастропатій.
Працівники кафедри обговорюють новітні фармакотерапевтичні підходи застосування антибактеріальних засобів у терапевтичному відділенні з врахуванням їхніх клініко – економічних аспектів (2024 рік)
Наукові розробки у сфері пульмонології вcтановили клінічну результативність та економічну затратність існуючих діагностичних, лікувальних і профілактичних методик при захворюванях органів дихання у лікувальних закладах різного рівня. Були визначені та обґрунтовані оптимальні за своєю ефективністю та ресурсозбереженням програм діагностики, лікування та профілактики найпоширеніших захворювань органів дихання. Працівниками кафедри проведене фармакоекономічне дослідження вартості медичних технологій, які застосовуються при лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень в умовах терапевтичного відділення багатопрофільного стаціонару медичного закладу. Встановлено, що у структурі вартості надання медичної допомоги хворим на хронічне обструктивне захворювання легень в умовах терапевтичного відділення міської лікарні найбільш значними є витрати на придбання пацієнтами медикаментів та перебування хворих у стаціонарі. Результати проведеного дослідження дозволили обґрунтувати і запропонувати для практичного використання оптимальні з точки зору клінічної ефективності і ресурсозбереження діагностично-лікувальні технології. Це допомагає раціонально розподіляти фінансові засоби і забезпечує максимальну результативність діагностичних і лікувальних заходів при мінімальних матеріальних затратах.
Дослідження клініко-економічних аспектів використання антибіотиків у терапевтичному стаціонарі встановило кількісні і якісні характеристики реальної практики застосування антибактеріальних засобів для лікування хворих на негоспітальну пневмонію у терапевтичному відділенні міської лікарні. Це дало змогу оцінити їхню відповідність існуючим в Україні рекомендаціям і стандартам та раціональність затрат матеріальних засобів на антибактеріальну терапію. Були визначені оптимальні за своєю ефективністю та ресурсозбереженням схеми антибактеріальної терапії негоспітальної пневмонії.
Участь в проведенні Національної школи гастроентерологів і гепатологів України (2023 рік)
Тематика наукового дослідження, яке зараз проводиться на кафедрі, присвячена клініко – економічним аспектам лікувально-діагностичних технологій у денному стаціонарі міської лікарні. Його результати дозволять оцінити клінічну ефективність і економічну затратність лікувально-діагностичних технологій, які застосовуються при лікуванні хворих в умовах денного стаціонару. Результати дослідження допоможуть вибрати і запропонувати для використання оптимальні з точки зору клінічної ефективності та ресурсозбереження методики лікування. Впровадження їх у лікарську практику сприятиме раціональному розподілу фінансових засобів і дозволить досягти максимальної ефективності лікувальних заходів при мінімальних матеріальних затратах.
12 вересня 2019 року відбулося засідання Українського клубу панкреатологів під головуванням проф. Губергріц Н.Б., де зав. кафедрою клінічної фармації, проф. Самогальська виступила з доповіддю, прийняла активну участь у дискусіях (2019 рік)
Результати наукової роботи кафедри клінічної фармації були опубліковані у методичних рекомендаціях, інформаційних листах, наукових статтях і тезах, доповідались на наукових форумах. Також вони були впроваджені у навчальний процес на кафедрах терапії, клінічної фармакології, клінічної фармації, фармакоекономіки.
У рамках наукової роботи кафедри захищено 2 кандидатських дисертації. На кафедрі виконано і захищено 19 магістерських робіт.