Студентський науковий гурток працює на кафедрі клінічної фармації з 2004 року. За час його роботи учасниками гуртка були студенти ІІ – V курсів фармацевтичного факультету. Тематика наукових досліджень студентів-гуртківців стосувалась питань використання лікарських засобів у внутрішній медицині, а саме в терапевтичних відділеннях міських лікарень. До керівництва студентськими науковими роботами залучені всі викладачі кафедри. Результати виконаних робіт щорічно представляються у вигляді доповідей на підсумкових студентських наукових конференціях і публікуються у збірниках матеріалів конференцій.

Куратор гуртка – доц. З.П.Мандзій.                                                     

Завідувач кафедри клінічної фармації, професор Самогальська Олена Євгенівна навчає членів студентського наукового гуртка методології проведення наукового дослідження (2024 рік) 

Під час засідань наукового гуртка під головуванням досвідчених викладачів кафедри вивчаються такі теми, як планування наукового дослідження, правила GCP – комплекс вимог до проведення клінічних випробувань, статистична обробка даних наукових досліджень, бібліографія і робота з Інтернет-ресурсами, винахідницька та раціоналізаторська робота, авторське, патентне право, інтелектуальна власність, застосування фармакоекономічних та фармакоепідеміологічних методів дослідження у практичній медицині, особливості застосування сучасних лікарських препаратів при захворюваннях внутрішніх органів, здійснюється презентація наукових робіт, виконаних студентами-гуртківцями.

Студенти фармацевтичного факультету навчаються роботі з медичною документацією як джерела отримання інформації для наукового аналізу (2023 рік)

Студентами фармацевтичного факультету проводиться вивчення наукової літератури у відповідності до обраної теми наукової роботи (2023 рік)

Результати роботи в гуртка 2023-2024 н.р. Метою роботи було провести опитування населення по частоті самостійних звернень в аптечну установу за допомогою при стресі, болю в суглобах і м’язах, застуді. Щодо лікування наслідків стресу було опитано 32 особи, з них 14 чоловіків (44,0%) та 18 жінок (56,0%) у віці від 18 до 33 років. Жителями міста було 26 осіб (81,0%), села - 6 осіб (19,0%). Про звернення до лікаря повідомило тільки 4 особи (12,5%), решта самостійно звертались в аптечну установу, при цьому вже обрали лікарський засіб за допомогою пошуку в інтернет-мережі – 6 осіб (18,7%), за порадою інших осіб – 10 осіб (32,%), за порадою фармацевта –12 осіб (37,5%).

Щодо лікування м’язевого і суглобового болю опитали 40 осіб, з них  -  11 чоловіків (27,5%) і 29 жінок (72,5%), віком від 18 до 72 років. За отриманими даними препарати для зняття болю за призначенням лікаря застосовувала 21 особа (52,5 %), за порадою фармацевта – 10 осіб (25,0%), за порадою інших осіб -2 (5,0 %), самостійно ( прочитали в журналі, газеті, Інтернеті) – 8 (20,0 %).

Проаналізовано 50 анкет щодо лікування проявів застуди хворих різного віку, статі, освіти, місця проживання (місто, село), місця роботи. Вік опитуваних становив від 25 до 65 років. З них 20 (40,0 %) чоловічої статі і 30 (60 %) жіночої. При перших проявах застуди опитувані звертались найчастіше до фармацевта – 32 (64,0 %) до лікаря – 5 (10,0%) осіб, 10 (20,0 %) пацієнтів обирали  препарат в мережі Інтернет, 3 ( 6,0 %) звертались за порадою до інших осіб.

Таким чином, отримані дані свідчать за переважне самостійне звернення населення за допомогою в аптечні установи при найбільш розповсюджених скаргах.

За результатами роботи опубліковано 5 тез і 1 стаття у фаховому науковому журналі.

Освоєння студентами клініко-діагностичних методів збору наукових даних (2022 рік)

Планування наукових праць гуртківців на 2024-2025 н.р. 

Книга1.xlsx